دفتر مرکزی: 66097851 | مرکز تعمیرات: 66097859 | شعبه شرق: 77978135 | شعبه هفت تیر: 88836102 | شعبه جنوب: 55300568 | شعبه غرب: 44153186 | شعبه شمال: 26721443 | شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

آب مناسب آبسردکن گربه

آب حیوانات خانگی + نکات بهداشتی

ما به عنوان انسان، زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد کیفیت آبی که می نوشیم می گذرانیم، از این رو بطری‌های آبی ساختیم که قابل بازیافت، استفاده مجدد و مفید هستند و آن‌ها را در شهر حمل می‌کنیم. اما آبی که به حیوانات خانگی خود می‌دهیم چطور؟

به نظر می‌رسد آبی که ما برای دادن به حیوانات خانگی خود انتخاب می‌کنیم، بسته به اینکه از کجا می‌آید و چه آلاینده‌های میکروسکوپی بالقوه‌ای در آن آب وجود دارد، می‌تواند به آنها کمک کند یا به آنها آسیب برساند.

آب دادن به سگ خانگی

تاثیر سختی آب بر حیوانات

آب سخت آبی است که منیزیم و سایر مواد معدنی مانند کلسیم را از خاک یا رخنمون‌های سنگی نزدیک منبع آب جذب کرده است. آب لوله کشی سرشار از مواد معدنی می‌تواند باعث ساییدگی و پارگی دستگاه شما شود، اما همچنین می‌تواند به خشکی مو و پوست کمک کند و حیوانات خانگی را ممکن است دچار خارش شدید کند. خارش در حیوانات؟ بله – خارش شدید و مدام سگ یا گربه‌ای که نگاه می‌دارید.

یک مطالعه که در سال 2016 برای تاثیر کیفیت آب بر حیوانات خانگی انجام شد. دانشمندان با این مطالعه توانستند ارتباط بین قرار گرفتن گربه ها در معرض آب سخت و افزایش مشکلات ادراری را نشان دهند.

آب گربه ی خانگی

تاثیر کلر آب بر حیوانات

کلر یک موضوع داغ در میان کارشناسان بهداشتی است. بخصوص آن‌هایی که به کیفیت آب اهمیت می‌دهند، عمدتاً به این دلیل که کلر به عنوان بخشی از فرآیند تصفیه شهری به طور عمدی به آب اضافه می‌شود. در حالی که کلر پاتوژن‌ها را از بین می‌برد. هرچه کلر بیشتری به منبع آب اضافه شود، خطر بالقوه و عوارض جانبی بیشتر می‌شود. آب کلر دار برای حیوانات خانگی که ممکن است مشکلات گوارشی، خارش پوست و قرمزی چشم را به دلیل قرار گرفتن در معرض کلر تجربه کنند، ضررهای دیگری هم داشته باشد.

آفت کش ها و کودها

آفت کش ها و کودها برای حیوانات خانگی سمی هستند. بسیاری از مردم به جایگزین‌های غیرسمی روی آورده‌اند که از مشکلات آفات و علف‌های هرز بدون آسیب رساندن به محیط‌زیست یا به خطر انداختن افراد و حیوانات مراقبت می‌کنند. اما هنوز هم محصولات خطرناکی وجود دارند که به خاک و منابع آب ما راه پیدا می‌کنند. این خطرات ممکن است به ویژه در مناطق روستایی که آب از یک چاه آزمایش نشده یا سایر منابع فرآوری نشده استخراج می‌شود، وجود داشته باشد.

خطر سایر آلاینده ها در آب برای حیوان خانگی

علاوه بر توجه به کلر، آفت‌کش‌ها و کودها، و سطوح مواد معدنی موجود در آب خود، در مورد اینکه آلاینده‌های دیگر و آنچه می‌توانند برای حیوان خانگی شما معنی داشته باشند نیز مطالعه کنید:

نیترات ها: آبی که دارای غلظت بالایی از نیترات است معمولاً از خاک غنی از نیترات عبور می‌کند. برای حیوانات خانگی شما، این می‌تواند به معنای یک مورد خفیف درد شکمی، اسهال، و تکرر ادرار یا علائم جدی تر مانند لرزش، تشنج یا حتی به کما رفتن حیوانات باشد.

آهن: شما اغلب می‌توانید طعم فلزی آهن را بچشید، اما این ممکن است حیوان خانگی شما را متوقف نکند چرا که آن‌ها متوجه بد بودن این طعم نمی‌شوند. آهن بیش از حد در آب آشامیدنی ممکن است اثرات منفی بسیاری بر سلامتی داشته باشد. علائم اولیه می‌تواند شامل خستگی، کاهش وزن و درد مفاصل هم در حیوانات خانگی و هم در انسان باشد.

کثیفی: خاک بی ضرر به نظر می‌رسد، اما آنچه در خاک است ممکن است اینطور نباشد. اگر شما به حیوانات خانگی اجازه بدید از گودال آبی که از باران روز قبل پر از آب شده بنوشند، سلامت آن‌ها به واسطه‌ی وجود خاک در آب به خطر می‌افتد.

تاثیر آب بر حیوانات خانگی

مواد شیمیایی: بله، آب یک ماده شیمیایی است، اما مواد شیمیایی ناایمن مانند PFAS چیزی است که در اینجا در مورد آن صحبت می‌کنیم. سیستم‌های تصفیه منظم نیز لزوماً از شر این سموم خلاص نمی‌شوند.

باکتری ها، ویروس ها و مخمرها: باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در آب برای سگ ها به همان اندازه برای انسان خطرناک هستند. مخمر برای انسان بی خطر است اما برای حیوانات خانگی اینطور نیست. برای سگ ها و گربه ها بسیار سمی است و حتی می تواند باعث نفخ معده شود.

خط آخر: اگر آب را نمی‌نوشید، نباید آن را به حیوان خانگی خود نیز بدهید. افزودن آبسردکن به خانه یا محل کار شما دسترسی نامحدود به آب تمیز و شیرین را برای مشتریان فراهم می‌کند. برای اینکه سبک زندگی خود و حیوانات خانگی‌تان را به سطح بالاتری ببرید، امروزه اگر آبسردکن شما دچار خرابی یا ایراد شده و شمارا خسته کرده می‌توانید برای تعمیر آن به یک تعمیرکار حرفه‌ای آبسردکن سر بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *