دفتر مرکزی: 66097851 | مرکز تعمیرات: 66097859 | شعبه شرق: 77978135 | شعبه هفت تیر: 88836102 | شعبه جنوب: 55300568 | شعبه غرب: 44153186 | شعبه شمال: 26721443 | شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

حل مشکلات رایج آبسردکن

حل مشکل های رایج آبسردکن

ما مقالات زیر را برای عموم نوشته‌ایم و مطالبی کاملا کاربردی گنجانده‌ایم تا به عموم در مورد مشکلات رایجی که می‌توانند بر عملکرد آبسردکن تأثیر بگذارند کمک کنیم. لطفاً از پیوندهای ارائه شده برای دسترسی به طیف گسترده‌ای از توصیه های عیب یابی آبسردکن ما استفاده کنید. اگر هر یک از سؤالات یا راه حل ها به مشکل شما پاسخ نمی دهد، با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

در اینجا در دفتر مرکزی شرکت تعمیر آبسردکن، می‌توانیم تماس‌های زیادی از مشتریانی دریافت کنیم که نگران مشکل آبسردکن هستند. 99٪ از این تماس ها را می توان با انجام یکی از مراحل ساده زیر به راحتی برطرف کرد. بنابراین فکر کردیم وقت آن رسیده است که راه حل مشکلات آبسردکن را منتشر کنیم تا در وقت شما مشتریان گرامی صرفه جویی کنیم.

عدم خنکی آب آبسردکن

توضیح مشکل: آب خروجی سرد یا داغ نمی‌شود.

علت: یکی از دلایل رایج خنک نشدن آب آبسردکن این است که دوشاخه در پریز دیوار درست قرار نگرفته است یا کلید برق اصلی آن روشن نیست.

علت رایج خنک نکردن آبسردکن
عدم اتصال به پریز برق علت رایج خنک نکردن آبسردکن

راه حل: ما مشتریان خود را تشویق می کنیم که بررسی کنند که آبسردکن به برق وصل و روشن است. همچنین بررسی کنند که کابل برق در پشت آبسردکن محکم به پریز آن فشار داده شده باشد. همچنین ممکن است بررسی کنید که کلیدهای روشن/خاموش ( ON/OFF ) در پشت یا روی آبسردکن هستند، به حالت “روشن” باشد و چراغ هشدار روشن شده باشد.

آبسردکن در وضعیت روشن
آبسردکن در وضعیت روشن

مشکل گرفتگی آبسردکن

شرح ایراد: آب در آبسردکن جریان نمی‌یابد.

علت: معمولا علت خارج نشدن آب آبسردکن گرفتگی هواست. فشار معکوس هوا در قسمتی که بطری آبسردکن قرار دارد برروی آب مخزن نیروی مخالف اعمال می‌کند.

راه حل: پیشنهاد ما این است که مخزن آبسردکن را از آبسردکن جدا کنید، دوباره روی آبسردکن قرار دهید. زمانی که شما این کار را انجام دادید از یک نفر بخواهید تا دوتا شیر آبسردکن را باز نگاه دارد تا آب خارج شود. اگر با این راه حل مشکل آبسردکن درست نشد، با مرکز تعمیرات آبسردکن تماس بگیرید تا واحد تعمیراتی متخصص برای شما اعزام کنیم.

جایگذاری مجدد بطری آبسردکن
جایگذاری مجدد بطری آبسردکن

مشکل نشتی آبسردکن

ایراد رایج: به نظر می‌رسد با نشت آب از آبسردکن مواجه هستید، احتمالا پایین آبسردکن روی زمین آب جمع شده‌است.

علت: 99% این مشکل آبسردکن ناشی از نشتی بطری آب است، نه از خود آبسردکن! علت اصلی مشاهده‌ی نشتی ناشی از وجود ترک‌هایی به اندازه‌ی موی سر در بطری آبسردکن باشد که باعث می‌شود تعادل فشاری آبسردکن از فشار نرمال تغییر کند. تغییر فشار آب را به داخل مخزن می‌کشد و باعث سرریز شدن آن می‌شود.

ترک داشتن بطری آبسردکن
ترک داشتن بطری آبسردکن

راه حل: هنگام مشاهده نشتی آبسردکن به مشتری پیشنهاد می‌دهیم که بطری را با بطری دیگری جایگزین کنند. اگر مساله مرتبط به بطری آبسردکن باشد، نشتی یک مشکل آبسردکن است که برطرف می‌شود. درباره‌ی نشتی آبسردکن بیشتر بدانید.

مشکل دوم: به نظر می‌رسد نشتی از سینی چکه‌گیر ( Drip tray ) می‌آید.

سرریزشدن آب از چکه‌گیر
سرریزشدن آب از چکه‌گیر

علت: همانطور که از نام سینی چکه‌گیر پیداست، سینی چکه‌گیر یا سینی قطره‌گیر آبسردکن بدین منظور استفاده می‌شود که قطرات یا چکه‌ی آب که از شیرها خارج می‌شود یا از لیوان و ظروف سرریز می‌شود را جمع کند.

راه حل: سینی چکه‌ای ( چکه‌گیر ) آبسردکن به راحتی از آبسردکن خارج می‌شود. پس دست به آچار نشوید. آن را به طور مرتب در سینک خالی کنید تا از سرریز شدن آب از چکه‌گیر جلوگیری کنید. انجام ندادن این کار منجر به نشتی سینی چکه‌گیر خواهد شد.

ایراد سوم: نشتی از شیر آبسردکن جریان دارد.

نشتی آب از شیرهای آبسردکن
نشتی آب از شیرهای آبسردکن

دلیل: گاهی اوقات مشاهده می‌کنید که نشتی مستقیماً از شیر آبسردکن چکه می‌کند. به راحتی می‌توان گفت چکه‌ی آب از سفت نبودن شیر است. یا آب‌بندی شیر آبسردکن مشکل دارد. یا قطعات داخلی شیر آبسردکن مشکل دارد.

گشادشدن منافذ شیر آبسردکن
گشادشدن منافذ شیر آبسردکن

راه حل: اگر این حالت از مشکل آبسردکن برای شما اتفاق افتاد، لازم است شیرهای آبسردکن سفت شوند. می‌توانید این کار را با کمی چرخاندن آن‌ها انجام دهید. اگر این کار جلوی نشت شیرها را نمی‌گیرد، تعویض شیر آبسردکن را امتحان کنید. بطری را بردارید، مخزن آبسردکن را در یک سطل خالی کنید و با شماره تلفن شعبه‌ی مرکزی تعمیرات آبسردکن ۶۶۰۹۷۸۵۱ تماس بگیرید. یا درخواست تعمیر ثبت کنید تا یک متخصص برای شما اعزام کنیم.

 

تنظیف آبسردکن

مسأله: مقررات بهداشتی و ایمنی توصیه می‌کنند که آبسردکن خود را به طور مرتب تمیز کنید تا از استریل بودن و قابل استفاده بودن آن مطمئن شوید.

نظافت و استریل‌کردن آبسردکن
نظافت و استریل‌کردن آبسردکن

علت: نظافت آبسردکن را می‌توانید به طور منظم خودتان انجام دهید اما بهتر است؛ نظافت آبسردکن را به متخصصان با تجربه‌ی ما بسپارید.

راه حل: اگر تصمیم گرفتید خودتان از پس تمیز کردن آبسردکن برآیید، توصیه می‌کنیم راهنمای استریل کردن قدم به قدم آبسردکن را برای تمیز کردن و نظافت آبسردکن دنبال کنید. این فرآیند اگر هر سه ماه یک بار انجام شود بهتر است.

تعویض بطری آبسردکن

مشکل: اگر نیاز به یک بطری جدید در آبسردکن دارید، باید بدانید که چگونه بطری قدیمی را با یک بطری جدید جایگزین کنید.

تجدید مخزن آبسردکن با بطری جدید
تجدید مخزن آبسردکن با بطری جدید

علت: شاید در ابتدا کمی این کار سخت به نظر برسد که چگونه یک بطری آب خالی یا ترک خورده را با بطری پر از آب جا به جا کنید.

راه حل: برای اینکه بهتر به شما کمک کنیم تا تعویض بطری آبسردکن را یاد بگیرید، یک فیلم با ساختار راهنمایی قدم به قدم و دستورات ساده برای شما گذاشته‌ایم. این فیلم‌ها بهترین و مطمئن‌ترین روش برای تعویض بطری آبسردکن را نمایش می‌دهند.

فاسد شدن بطری آب

مشکل: بطری آب سبز رنگ شده‌است.

نمونه‌ی بطری ناسالم و سبزرنگ
نمونه‌ی بطری ناسالم و سبزرنگ

علت: سبزرنگ شدن بطری آبسردکن ناشی از نفوذ مداوم نور خورشید به بطری است که سلامت آب را با مشکل مواجه می‌کند.

راه حل: پیشنهاد ما این است که از بطری آبی که سبز ( سبز کم‌رنگ ) شده است استفاده نکنید. بطری‌ها را در سایه نگهداری کنید. در ادامه بیشتر در مورد نگهداری صحیح بطری آبسردکن یاد بگیرید.

سایه‌پوش مخزن آبسردکن
سایه‌پوش مخزن آبسردکن

مسأله: شیوه‌ی صحیح نگهداری و انبار کردن بطری آبسردکن چیست؟

علت: اغلب به این دلیل که بطری‌های آبسردکن با گنجایش 12 لیتر و 19 لیتر با قابلیت استفاده مجدد به مشتریان خود تحویل می‌دهیم، نیاز پیدا می‌کنید تا بطری‌ها را تا سه ماه پس از تحویل در جایی انبار کنید.

محل ذخیره‌سازی بطری آبسردکن
محل ذخیره‌سازی بطری آبسردکن

راه حل: ما به مشتریان توصیه می‌کنیم که آبسردکن یا بطری‌های آبسردکن بلااستفاده خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهند. همچنین تعدادی لوازم جانبی آبسردکن ارائه می‌دهیم که نگهدارنده‌ی بطری آبسردکن یکی از آنهاست. بدون اینکه فضای آزاد زیادی را از دست بدهید می‌توانید بطری‌های آبسردکن را منظم جاساز کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *