دفتر مرکزی: 66097851 | مرکز تعمیرات: 66097859 | شعبه شرق: 77978135 | شعبه هفت تیر: 88836102 | شعبه جنوب: 55300568 | شعبه غرب: 44153186 | شعبه شمال: 26721443 | شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

راهنمای خرید آبسردکن

راهنمای خرید انواع آبسردکن

انواع آبسردکن‌ها طراحی‌های جدید و نوآورانه و تنوع بسیاری دارند. گستردگی استفاده از آبسردکن بیش از هر زمان دیگری است. چه بخواهید آب تصفیه شده را بدون نیاز به خرید یک یخچال کاملاً جدید بهمراه دیسپنسر داشته باشید، یا تصمیم گرفته باشید که آب لوله‌کشی را برای شستن ظرف صرفه‌جویی کنید، انواع آبسردکن‌ از نوع اداری تا نوع خانگی نیازهای شما به یک آب گوارا، پاک و خنک را بطرف می‌کند.

اما در ابتدا می‌خواهیم بدانیم؛ آبسردکن چیست؟ و اگر بدنبال خرید آبسردکن هستید چه نوع گزینه‌هایی دارید؟ اطلاعات زیر را به منزله‌ی مرور ( برای آن دسته از عزیزانی که می‌دانند ) و کسب دانش ( برای عزیزانی که در این زمینه تخصصی ندارند ) بخوانید یا با بررسی عناوین مرتبط مطلب مورد نظر برای انتخاب آبسردکن خود را پیدا کنید:

  • آبسردکن تک‌ شیر، دو شیر، چند شیر
  • انواع پیکربندی آبسردکن
  • انواع آبسردکن بر اساس حجم
  • انواع برند آبسردکن
  • آپشن اضافه آبسردکن‌ها

آبسردکن چیست؟

آبسردکن یک وسیله برقی است؛ به پریز برق وصل می‌شود تا آب سرد، آب گرم یا هر دو را با چرخاندن شیر آبسردکن، فشردن دکمه یا فشار دادن پدال توزیع کند. این امر از طریق یک سیستم گرمایش و سرمایش الکتریکی داخلی که به شیرهای بیرونی آبسردکن متصل می‌شود، امکان پذیر است. وقتی شیر آب را فشار می‌دهید، آب از مخزن خارج می‌شود و بسته به تنظیمات دمای دستگاه، فوراً خنک یا گرم می‌شود تا آب داغ برای فنجان چای بعدی یا آب خنک برای نوشیدنی بعد از تمرین شما فراهم باشد.

تفاوت دیسپنسر و آبسردکن

اصطلاحات “آبسردکن” و “دیسپنسر” اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، زیرا هردو آن‌ها یک کار را انجام می‌دهند. ( برای توزیع‌کردن فوری آب گوارا در فنجان شما. ) اما تفاوت در نام‌ها به کارایی آن‌ها مربوط است.

همانطور که در بالا ذکر شد، آبسردکن‌ها آب سرد یا آب سرد و گرم می‌دهند. آن‌ها معمولاً دو شیر خروجی آب دارند: یک شیر آب سرد ( به رنگ آبی ) و یک شیر آب گرم ( به رنگ قرمز ). دیگر نیازی نیست منتظر بمانید و یخ‌ساز یا کتری برقی وقت شما را بگیرند، اگر آب سرد یا گرم بخواهید همیشه آماده است.

در مقابل، دیسپنسر آب ( دستگاه‌ پخش آب ) خیلی ساده آب با دمای اتاق را توزیع می‌کنند. آن‌ها سیستم گرمایش و سرمایش داخلی ( مانند آبسردکن ) را ندارند. معمولاً یک شیر آب دارند که با فشار دادن آن، آب از مخزن در دمای اتاق خارج می‌شود. طراحی ساده آن‌ها در مقایسه با آبسردکن قیمت آن‌ها را ارزان‌تر می‌کند، بنابراین برای خریدارانی که از قیمت‌ها آگاه هستند، عالی هستند. همچنین اگر دندان‌هایتان به سرما حساس هستند، ممکن است دیسپنسر را ترجیح دهید.

آبسردکن تک ‌شیر، دو شیر، چند شیر

خروجی آب سرد، گرم و دمای اتاق در آبسردکن

هنگام خرید انواع آبسردکن مهم است که دمای کارآمد آب خروجی آبسردکن خود را در نظر بگیرید. از توضیحات زیر مشخص کنید به کدام گزینه نیاز دارید:

فقط آب سرد: خروجی آبسردکن سرد، آب سرد و خنک است، که برای کسانی که یخ دوست ندارند اما می‌خواهند یک نوشیدنی خنک و گوارا داشته باشند، عالی است. این آبسردکن فقط دارای سیستم خنک کننده داخلی است که قبل از ریختن آب سرد در لیوان، آب با دمای اتاق در مخزن را در طی مسیر خروج سرد می کند.

سرد و گرم: آبسردکن‌های دارای آب سرد و گرم برای هرکسی که از یک لیوان آب سرد به اندازه یک فنجان چای، کاکائو یا قهوه فوری لذت می‌برد، ضروری است. این آبسردکن‌ها دارای دو دکمه یا شیر مجزا با برچسب‌ها یا علائم رنگی هستند که گرم و سرد را نشان می‌دهند. دو مخزن مجزا امکان ذخیره‌سازی  آب سیستم‌های گرمایش و سرمایش جداگانه را فراهم می‌کنند، بنابراین شما می‌توانید آب گرم را در حالی که شخص دیگری از آب سرد استفاده می‌کند، به طور همزمان در فنجانتان پر کنید.

دمای نرمال، سرد و گرم: منظور از دمای نرمال همان دمای اتاق است. با آب سردکنی که دارای سه تنظیم دمای جداگانه است: آب گرم، سرد و دمای اتاق، آب مورد نیاز همه را برآورده کنید. این آبسردکن دارای سه شیر یا دکمه مربوطه هستند تا به شما در انتخاب گزینه‌ی دمایی مناسب کمک کند.

انواع پیکربندی مخزن آبسردکن

هنگام تصمیم گیری در مورد آبسردکن، انتخاب نوع تامین آب مناسب برای مطابقت با زیبایی منزل، توانایی‌های فیزیکی و بودجه شما بسیار مهم است. برای کمک به تصمیم خود به اینگونه تنوع‌سازی آبسردکن نگاه کنید:

انواع پیکربندی مخزن آبسردکن

آبسردکن مخزن بالا: آبسردکن بالا مخزن ظاهر کلاسیکی دارد که ما با نام آبسردکن اتاق‌های استراحت در محل کار می‌شناسیم اما آن‌ها به عنوان آبسردکن خانگی نیز محبوبیت پیدا کرده‌اند. برای قراردهی بطری آب در آبسردکن بالا مخزن، درپوش بطری آب را بردارید و سپس آن را وارونه کنید تا قسمت باریک آن در بالای آبسردکن قرار گیرد و در جای خود چفت شود. سپس نیروی گرانش کار پر کردن مخزن داخلی را انجام می‌دهد. هنگامی که شیر آب را فشار می‌دهید، آب از مخزن از طریق شیر آب خارج می‌شود و به داخل فنجان شما می‌ریزد.

به دلیل طراحی ساده آنها، این سبک بارگیری بطری آب ارزان ترین انواع آبسردکن است.

آبسردکن مخزن پایین: ظاهر یک بطری آب حجیم را دوست ندارید؟ آن را در یک آبسردکن مخزن پایین پنهان کنید. برخلاف انواع آبسردکن مخزن بالا، این نوع آبسردکن‌ها، بطری‌های بزرگ آب را از دید پنهان نگه می‌دارند. برای اهداف زیبایی شناختی مناسب هستند یا اگر می‌خواهید در زیر یک تابلو یا طاقچه قرارشان دهید، به خوبی جای می‌گیرند. شما دیگر نیازی به بلند کردن بطری‌های بزرگ آب ندارید. به سادگی محفظه نیمه پایینی آبسردکن مخزن پایین را باز کنید و بطری آب را داخل آن قرار دهید. سپس مکانیزم پمپ را بالای کوزه آب قرار دهید و اجازه دهید لوله پمپ در داخل کوزه آب قرار گیرد. سپس محفظه را ببندید و به راحتی استفاده کنید.

آبسردکن مخزن پایین معمولاً گرانتر از نوع بالا مخزن هستند؛ زیرا به قطعات اضافی مورد نیاز برای پمپاژ آب از پایین به بالا مجهز هستند.

آبسردکن بدون بطری: اگر می‌خواهید برای سفارش بطری‌های آب و تعویض آن‌ها به‌طور منظم مشکلی نداشته باشید، آبسردکن بدون بطری بخرید. آبسردکن‌های بدون بطری و دیسپنسرها می‌توانند به یک وسیله دائمی در آشپزخانه‌ی شما تبدیل شوند. این نوع از آبسردکن‌ها برای اتصال صحیح به لوله کشی آب خانه‌ی شما به نصاب حرفه‌ای آبسردکن نیاز دارند و برخی از آن‌ها برای نصب به دیوار طراحی و تولید شده‌اند. حتی اگر نمی‌توانید آبسردکن بدون بطری را به برق بزنید و شروع به استفاده از آن کنید، اگر این آبسردکن بدون بطری را انتخاب کنید، بدون نگرانی از قطع شدن برق، خروجی آب با دمای اتاق را خواهید داشت.

از آنجایی که آبسردکن بدون بطری نیاز به نصب و اتصال به شبکه‌ی آبرسانی دارند، از دو نوع دیگر گران‌تر هستند، اما در هزینه‌های آینده صرفه‌جویی می‌کنید زیرا نیازی به خرید مداوم بطری‌های آب ندارید.

انواع آبسردکن بر اساس حجم

انواع آبسردکن بر اساس حجم

آبسردکن‌ها چند حجم متنوع دارند، بنابراین مهم است که بهترین آبسردکن‌ها را با توجه به اندازه‌ی فضای خود، میزان آبی که می‌نوشید و بودجه خود در نظر بگیرید.

ایستاده: آبسردکن‌های ایستاده معمولاً ظرفیت بطری‌های 4 یا 5 گالنی را دارند، که مدل‌های ایستاده را به انتخاب ایده‌آل برای خانواده‌های بزرگ که علاقه به نوشیدن چندین لیوان آب ( هیدراته ماندن ) دارند تبدیل می‌کند. آبسردکن‌های ایستاده در انواع مخزن بالا یا مخزن پایین تولید می‌شوند. زمانی که به پریز برق وصل شوند بلافاصله کار می کنند. اندازه‌ی بزرگ آن‌ها یعنی فضای زیادی برای مخازن آب داخلی برای توزیع آب سرد، آب گرم یا آب با دمای اتاق اشغال می‌کنند.

آبسردکن‌ ایستاده را در کنار پیشخوان آشپزخانه خود، در گوشه اتاق غذاخوری یا حتی در انبارهای بزرگ قرار دهید، تا یک پریز در نزدیکی خود داشته باشد. به عنوان یک قانون کلی، اطمینان حاصل کنید که حدود ¼ اینچ از همه طرف‌ها فضای خالی باقی می‌ماند تا آبسردکن آبی شما بتواند به درستی هواگیری کند. وقتی می‌خواهید مکان دیگری برای استقرا آن پیدا کنید، خیلی راحت بطری آب را بردارید و سپس آبسردکن را به آنجا ببرید و بطری آب را نصب کنید.

آبسردکن پیشخوان: آبسردکن‌ رومیزی یا آبسردکن‌ پیشخوان نیاز صرفه‌جویی در فضا برای نوشیدن آب آشامیدنی و تصفیه شده شما را برطرف می‌کند. به دلیل اندازه‌ی جمع و جور خود، به خوبی روی میز آشپزخانه، میز کناری و جزیره‌ی آشپزخانه قرار می‌گیرد، باعث صرفه‌جویی در فضای خانه‌ی شما می‌شود. معمولاً با بطری‌های آب 1 تا 2 گالنی کار تامین می‌شود. برخی از انواع آبسردکن‌های پیشخوان ظرفیت بطری‌های آب بزرگتر را دارند. با وجود فشرده بودن اندازه آن‌ها، این آبسردکن‌ها روی میز معمولاً طیف وسیعی از گزینه‌های دمایی ( از سرد تا گرم تا دمای اتاق ) را دارند.

آبسردکن‌های رومیزی در نوع مخزن از بالا، مخزن از پایین و بدون بطری عرضه می‌شوند. هر سه باید به دیوار وصل شوند تا کار کنند، اما آبسردکن‌های بدون بطری نیز باید به شبکه‌ی آب متصل شوند. آبسردکن‌های مخزن پایین و بدون بطری در زیر کابینت های بالایی قرار می‌گیرند، در حالی که آبسردکن‌های مخزن از بالا نیاز به فضای خالی و کافی برای یک بطری آب 2، 3 یا 5 گالنی دارند. صرف نظر از اینکه کدام تنوع پیکربندی آبسردکن رومیزی یا کانتر را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که ¼ اینچ فضا برای تهویه در هر طرف باقی می‌گذارید.

قابل حمل ( پرتابل ): بطری آب یدکی دارید اما آبسردکن ندارید؟ یا فقط فضا یا بودجه ای برای آبسردکن ندارید؟ آبسردکن‌های قابل حمل راه حلی سریع و ارزان ارائه می‌کنند. این نوع آبسردکن‌ها تقریباً همیشه از پایین بارگیری می شوند و قیمت آنها زیر 100 دلار است. به دلیل طراحی ساده آنها، معمولاً فقط آب با دمای اتاق را مستقیماً از مخزن آب می‌دهند. بسیاری از آبسردکن‌های قابل حمل در اندازه‌های مختلف گالنی حجم دارند، اما شما می‌توانید جزئیات خاصی در مورد نوع نصب شونده در صفحات کاتالوگ محصول پیدا کنید.

آبسردکن‌های قابل حمل دارای یک لوله پمپ هستند که به شیر آب زیر سینک وصل می‌شود. درپوش مخزن آب را بردارید، پمپ را به توزیع‌کننده وصل کنید و توزیع‌کننده را از بالای مخزن آب پایین بیاورید و آن را در جای خود چفت کنید. برخی از آبسردکن‌های قابل حمل با پریز برق کار می‌کنند، اما برخی دیگر از طریق USB قابل شارژ هستند و می‌توانند بدون اتصال به پریز برق کار کنند. مدل‌های شارژی USB طول عمر بالایی دارند و به شما این امکان را می‌دهند که در پیک‌نیک یا کمپینگ آبسردکن خود را همراه داشته باشید.

انواع آبسردکن‌های قابل حمل طراحی مشابه آبسردکن‌های مخزن پایین دارند، زیرا آب از مخزن آب ( بطری ) پمپ می‌شود و کوزه آب در حالت عمودی قرار می‌گیرد. می‌توانید آبسردکن‌های قابل حمل را به همراه تصفیه کننده برای مدل‌های مخزن پایین پیدا کنید.

انواع برندهای آبسردکن

انواع برندهای 2023 آبسردکن

در جدول زیر به دلیل صرفه‌جویی در وقت شما خوانندگان محترم این مقاله، سه مورد از انواع برندهای آبسردکن موجود در بازار ایران را آورده‌ایم. بیشتر این نوع آبسردکن‌ها مجهز به جا لیوانی هستند. برای انتخاب برند دلخواه آبسردکن باید به نوع آن، میزان توان سرمایش و گرمایش، میزان تولید آب سرد و گرم، کیفیت کلی کار آن و ظاهر مناسب برای محیط دقت نظر نمایید.

نام برند ویژگی‌ها تصویر
آبسردکن ایستکول مدل TM-RK216 ·      توان آب‌سردکن: 90 وات

·      توان آب‌گرم‌کن: 500-530 وات

·      ورود آب: منبع بالا

·      خروجی آب سرد: بله

·      خروجی آب گرم: بله

·      یخچال: دارد

·      کابین: ندارد

·      مجهز به فناوری سرمایشی کمپرسی

·      مجهز به یخچال، دارای جایخی و ترموستات مجزا

·      نمایشگر

·      قابلیت نصب منبع فیلتردار ( قابل تهیه به صورت مجزا )

·      قابلیت نصب جالیوانی ( قابل تهیه به صورت مجزا)

 

 

 

آبسردکن ایستکول

آبسرد کن بوش مدل RDW1470 ·      توان آب‌سردکن: 100 وات

·      خروجی آب سرد: بله

·      خروجی آب گرم: بله

·      میزان گنجایش مخزن: 18 لیتر

·      یخچال: دارد

·      دکمه ایمنی آب گرم: دارد

·      طول کابل: 18 متر

 

آبسردکن بوش

آب سردکن گوسونیک مدل GWD 574 ·      توان: 550 وات

·      توان آب‌سردکن: 100 وات

·      توان آب‌گرم‌کن: 90 وات

·      ورود آب: منبع بالا

·      خروجی آب سرد: بله

·      خروجی آب گرم: بله

·      خروجی آب ولرم: ندارد

·      میزان گنجایش مخزن: 20 لیتر

·      گنجایش مخزن آب‌سرد: 2 لیتر

·      گنجایش مخزن آب‌گرم: 5 لیتر

·      یخچال: دارد

·      کابین: ندارد

·      دکمه خاموش/روشن آب‌سرد: دارد

·      دکمه خاموش/روشن آب‌گرم: دارد

·      دکمه ایمنی آب گرم: ندارد

·      نوع فیلتر: کربنی

·      طول کابل: 2.5 متر

 

 

 

 

 

 

آبسردکن گوسونیک

آپشن اضافه آبسردکن‌ها

آپشن‌های اضافه آبسردکن

این امکانات مفید آبسردکن را که باید در جستجوی خود در نظر بگیرید، بررسی کنید:

قفل ایمنی: قفل‌های ایمنی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از سوختن افراد به خصوص زمانی که کودکان و آبسردکن‌های دارای گزینه آب گرم نزدیک یکدیگر هستند، جلوگیری می‌کند. برای استفاده از آب گرم، باید یک دکمه ( بالاتر از دسترس کودکان ) را فشار دهید و همزمان شیر آب را فشار دهید. مدل‌های با فناوری پیشرفته‌تر ممکن است یک دکمه بازکردن قفل در بالای آبسردکن داشته باشند که باید قبل از استفاده از دستگاه پخش‌کننده آب گرم فشار دهید.

تصفیه آب: فیلترهای انواع آبسردکن نه تنها آب آشامیدنی تمیز را تضمین می‌کنند، بلکه طعمی بی بو و با کیفیت را نیز تضمین می‌کنند. آبسردکن‌های معمولی نیازی به فیلتر آب ندارند زیرا بطری‌های آب از قبل آب تصفیه شده در خود دارند. با این حال، آبسردکن‌های آب بدون بطری معمولاً دارای ویژگی فیلتراسیون داخلی هستند زیرا آب را از یک انشعاب آب فیلتر نشده دریافت می‌کنند. شما باید طبق دستور فروشنده‌ی محصول، فیلترهای جدید را دوباره سفارش دهید.

چکه‌گیر قابل جابجایی: انواع آبسردکن‌ها یک سینی چکه در زیر شیر توزیع آب دارند که نه تنها محل مناسبی برای قرار دادن لیوان شما در حالی که پر از آب می‌شود در اختیارتان می‌گذارد، بلکه هر گونه ریختگی را توسط مدل‌های با چکه‌گیر بزرگتر می‌گیرد. اگر می‌خواهید کفپوش های چوبی خود را بکر و بدون آسیب آب نگه دارید، این امر بسیار مفید است؛ زیرا نشتی آبسردکن و چکه از آبسردکن اتفاقی معمولی است. اگر سینی آب گرفت، به سادگی آن را بردارید و قبل از بازگرداندن آن به جای خود، محتویات آن را در سینک بریزید. با بررسی برگه مشخصات در صفحه محصول می توانید تشخیص دهید که آیا آبسردکن دارای سینی چکه‌گیر جداشونده است یا خیر.

جنس ضد زنگ ( استنلس استیل یا همان استیل ): همانطور که از نام عنوان پیداست، انتخاب جنس بدنه‌ی آبسردکن بسیار مهم است. آبسردکن‌های فولادی ضد زنگ بسیار آسان تمیز می‌شوند و آثار ناخواسته‌ای از قطرات یا ریختن آب باقی نمی‌گذارند. آبسردکن‌های با مخازن داخلی آب از جنس استنلس استیل به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند، آب را سریعتر گرم و خنک می‌کنند و مخازن آب را از زنگ زدگی یا رشد باکتری‌ها محافظت می‌کنند که برای آب آشامیدنی تمیز و سالم ضروری است. این بدان معناست که مجبور نخواهید بود داخل آبسردکن خود را مرتباً تمیز کنید. برای دستورالعمل‌های خاص در مورد زمان و نحوه تمیز کردن صحیح آبسردکن، حتماً به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. هنگام مرور به دنبال محصولاتی با برچسب فولاد ضد زنگ باشید تا جستجوی خود را محدود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *